НАБУ оцінило збитки держави від Приватбанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НАБУ оцінило збитки держави від Приватбанку

Фондовий ринок
2804
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) встановило збиток у справах Приватбанку в розмірі 150 млрд грн.
Про це заявив директор Бюро Артем Ситник, виступаючи у Верховній Раді.
“Сума збитку, яка зараз встановлена у провадженнях антикорупційного бюро, становить більш ніж 150 млрд грн. Це те, що було вкрадено вже після Революції”, – заявив він.
Ситник зазначив, що в цих справах фігурують екс-власники Приватбанку і працівники Національного банку України.
“Приватбанк – це фактично фінансова піраміда, яка будувалася роками”, – заявив Ситник.
Він запевняє, що в межах цих кримінальних проваджень будуть підготовлені підозри.
Раніше проведений на замовлення Нацбанку детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів. В результаті Приватбанку було завдано збитків у щонайменше $5,5 млрд.
Крім того, Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов’язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.
У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.
Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні Приватбанку в рамках розслідування про привласнення кредитів рефінансування Нацбанку на суму 19 млрд грн.
Згідно з постановами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємством під заставу майнових прав на товар. Після цього дані компанії уклали угоди (здійснивши 100%-ву передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.
У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас