Литва підписала угоди з американською Freeport LNG у сфері постачання газу


Литва підписала угоди з американською Freeport LNG у сфері постачання газу

Литовська компанія з торгівлі газом Lietuvos duju tiekimas (LDT) і оператор клайпедського терміналу СПГ – компанія Klaipedos nafta – 3 квітня у Вашингтоні підписали угоди про співпрацю з американським оператором майбутнього терміналу СПГ – Freeport LNG, йдеться в повідомленні LDT.

За словами голови Lietuvos duju tiekimas Мантаса Мікалаюнаса, наведеними у повідомленні, угода з Freeport LNG дозволить розширити коло потенційних постачальників газу.

“Зростання кількості експортерів СПГ у США не тільки сприяє диверсифікації постачань, але і допомагає забезпечити вигідні ціни для споживачів”, – стверджує М. Мікалауяюнас.

Угоди з Freeport LNG є ще одним кроком у позбавленні залежності від російського газу, заявила президент Литви Даля Грібаускайте.

“Ці угоди, що передбачають можливість вести переговори і співпрацювати в питаннях стратегічного розвитку, зміцнюють дружбу Литви і США особливо важливою для обох країн в енергетичній сфері”, – цитує слова президента Далі Грібаускайте прес-служба голави держави.

У минулому році Lietuvos duju tiekimas імпортувала з США дві партії СПГ. В результаті Литва за показником обсягу імпорту СПГ із США зайняла третє місце в Європі після Іспанії і Португалії.

Першу партію СПГ Литва придбала у компанії Cheniere, що володіє експортним терміналом СПГ у США.

Freeport завершує будівництво LNG терміналу СПГ в штаті Техас. Компанія планує запустити першу лінію експорту СПГ в кінці цього року, а ще дві – в 2019 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування