Позов "Приватбанку" проти аудитора привернув увагу в Британії


Позов "Приватбанку" проти аудитора привернув увагу в Британії

Позов “Приватбанку” на 3 мільярди доларів проти українського та кіпрського підрозділів аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) привернув увагу міжнародних експертів.

Коментуючи позов, Пітер Ваґнер, з Групи підтримки України в ЄС (SGUA) наголосив, що “згідно з центральним банком, 95% корпоративних кредитів, виданих кредитором, пішли до компаній колишніх власників та пов’язаних осіб”, повідомляє “Голос Америки”.

Також цей позов привернув увагу професора британського Шеффілдського університету Према Сікки. “Український “Приватбанк” подає позов на 3 млрд доларів проти підрозділів PwC. А що британські регулятори роблять проти аудиторів “Великої четвірки” після банківської кризи? Нічого”, – написав Сікка у Twitter.

Нагадаємо, що “Приватбанк” заявив, що подав позов на 3 мільярди доларів проти українського та кіпрського підрозділів аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), звинувачуючи їх у порушеннях під час аудиту банку в 2013- 2015 роках.

“Приватбанк” був націоналізований в 2016 році через ризиковане кредитування, яке проводив банк і яке, за заявами Національного банку, призвело до появи дефіциту у 5,5 мільярда доларів, нагадує видання.

Влада вже позбавила PwC права проводити аудит українських банків як покарання за те, що установа не змогла виявити свідчення порушень в “Приватбанку”.

“Подання позову проти PwC є логічним та необхідним кроком, враховуючи велику відповідальність PwC при перевірці фінансової звітності банку. Абсолютна неспроможність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний портфель банку не обслуговується і не має відповідного забезпечення заставами”, – Reuters наводить заяву голови правління “Приватбанку” Петр Крумханзл.

PwC стверджує, що заборона не є виправданою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
В Контексті Finance.ua
Опитування