Газпром зарезервував $4,7 млрд під штраф за транзитним контрактом з Нафтогазом


Газпром зарезервував $4,7 млрд під штраф за транзитним контрактом з Нафтогазом

ПАТ “Газпром” всупереч опублікованими повідомленням про суму рішень за двома арбітражами з “Нафтогазом України” у розмірі $2,56 млрд (різниця сум $4,673 млрд і $2,018 млрд) створило в звітності резерв на повну суму штрафу з транзитним контрактом з українською стороною.

Як свідчить звітність компанії, на балансі ПАТ за статтею “штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів” визнана витрата у 272,943 млрд рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), розмір якої майже повністю відповідає рішенням арбітрів.

Зарахувати одну суму (підтверджений борг за газ – $2,018 млрд) в рахунок штрафу за транзитним контрактом не було можливим, оскільки кошти за постачання газу визнані в інших статтях – у складі виручки і дебіторської заборгованості.

Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність “Газпрому” за 2017 рік за російськими стандартами, призводячи до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів.

У 2016 році прибуток головної компанії був 411 млрд рублів. Рекордного показника вона досягала у 2011 році – 880 млрд рублів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування