Енергоспівтовариство ЄС: ціни на газ і електроенергію мають бути ринковими


Енергоспівтовариство ЄС: ціни на газ і електроенергію мають бути ринковими

Украина, як держава-член європейського Енергетичного співтовариства, має сприяти лібералізації своїх ринків газу та електроенергії. Таку думку висловив директор Енергетичного співтовариства (ЄС) Януш Копач.

“Лібералізація означає, що ціни визначаються на вільному ринку в результаті попиту і пропозиції. Це означає, що ціни будуть приблизно однаковими для всіх споживачів, але не визначені рішенням Кабінету міністрів або будь-якого іншого державного органу. Це означає також, що не буде прихованого перехресного субсидування між різними типами споживачів”, – зазначив Януш Копач.

На думку директора Енергетичного співтовариства, промисловість на розвиненому ринку не платить за населення. Водночас, уряд може захищати соціально вразливі групи споживачів газу і електроенергії.

“Лібералізація цін має свої обмеження у втручанні уряду в захист соціально вразливих клієнтів. Уряд визначає, які клієнти вразливі, виходячи з їхніх доходів, і забезпечує належну бюджетну підтримку для них, водночас сприяючи ринковим цінам”, – зазначив Януш Копач.

Ринкові ціни на газ в Україні з 2016 року розраховуються за формулою “Дюссельдорф+” (середня ціна газу за 12 місяців в німецькому хабі NCG + доставка в Україну), а на електроенергію – за формулою “Роттердам+” (середня ціна газу за 12 місяців в голландському хабі ARA (порти Амстердам-Роттердам-Антверпен) + доставка в Україну).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua