Країни Балтії, Польща і ЄК схвалили зобов'язання синхронізації електромереж до 2025 р.


Країни Балтії, Польща і ЄК схвалили зобов'язання синхронізації електромереж до 2025 р.

Глави держав і урядів країн Балтії і Польщі, а також Європейська комісія на зустрічі в Брюсселі в четвер схвалили зобов’язання синхронізувати до 2025 року електросистеми країн Балтії з Центральною Європою, повідомили BNS в прес-службі уряду Естонії.

Крім того, сторони прийняли рішення докласти зусиль для досягнення в червні угоди про найкраще рішення для цього проекту, а також в 2018 році клопотати про його фінансування з бюджету Європейського союзу.

“Об’єднання електросистем Естонії, Латвії і Литви з Європою дозволить знизити нашу енергетичну залежність від Росії та забезпечить безпеку електропостачання. Ми хотіли б інвестувати в зміцнення мереж, а також в оновлення електричного з’єднання між Естонією і Латвією”, – пояснив прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас.

В даний час основні системні оператори передачі електроенергії країн Балтії та Польщі проводять дослідження можливостей синхронізації електромереж. Результати досліджень, які будуть готові до літа, дозволять зрозуміти, які можливі технічні рішення проекту, і оцінити необхідність інвестицій.

Як повідомлялося, країни Балтії і Польща в травні 2017 року досягли попередньої домовленості про синхронізацію енергосистем Литви, Латвії та Естонії з мережами континентальної Європи через Польщу, через вже побудовану змичку LitPol Link. При цьому сторони не відкидали можливості будівництва в майбутньому нових енергомостів.

Однак на початку вересня стало відомо про розбіжності між прибалтійськими країнами щодо цього проекту.

Естонія заявила, що не може при синхронізації електромереж погодитися на ненадійний і дорогий варіант однієї змички. Таллінн також заявив, що не підтримує угоду між Литвою і Польщею про синхронізацію через одну змичку. За словами міністра економіки і інфраструктури Естонії Кадрі Сімсон, для синхронізації необхідно не менше двох змичок Литва-Польща (LitPol), щоб система була надійною.

Латвійський прем’єр Маріс Кучінскіс також дотримується думки, що для синхронізації обов’язкова наявність другої змички LitPol.

У проведеному Об’єднаним центром досліджень Єврокомісії (ЄК) дослідженні йдеться, що найоптимальнішим варіантом є синхронізація через дві змички LitPol Link: в цьому випадку витрати на синхронізацію можуть скласти 770-960 млн євро, тоді як при одній змичці вони складуть 900 млн євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua