НБУ стурбований активним притоком капіталу нерезидентів у гривневі ОВДП


НБУ стурбований активним притоком капіталу нерезидентів у гривневі ОВДП

Національний банк України (НБУ) ыз занепокоєнням ставиться до активного притоку капіталу нерезидентів, які з початку року збільшили вкладення в гривневі ОВДП майже в три рази – до понад 14 млрд грн, повідомляється на сторінці НБУ в соціальній мережі “Фейсбук” з посиланням на директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергія Ніколайчука.

“Ми з побоюванням дивимося на приплив короткострокового капіталу, тому що пам’ятаємо досвід України 1998 року, як і досвід інших країн, які зіткнулися з відтоком “гарячого” капіталу. В тому числі, кризу 2008 року, яка для багатьох країн була посилена цим відтоком” , – заявив С.Ніколайчук.

Однак, зазначив він, в даний час НБУ вважає низькими ризики з боку припливу короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки. В останні місяці приплив капіталу нерезидентів разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів створює умови для нарощування НБУ міжнародних резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua