НКЦПФР схвалила зміни до порядку виплати дивідендів


НКЦПФР схвалила зміни до порядку виплати дивідендів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні, яке відбулося 20 березня 2018, схвалила зміни до низки нормативно-правових актів з питань здійснення депозитарної та клірингової діяльності.

Про це йдеться в повідомленні комісії.

Зокрема, зміни зазнає порядок направлення акціонерним товариством повідомлень акціонерам через депозитарну систему України – передбачається врегулювати процедуру направлення акціонерам повідомлень через депозитарну систему України в разі скликання позачергових загальних зборів акціонерів, які на день подання вимоги про скликання позачергових загальних зборів є власниками 10 і більше відсотків голосуючих акцій товариства.

Також уточнюються вимоги щодо виплати акціонерним товариством дивідендів.

Публічні акціонерні товариства, щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію (включені до реєстру фондової біржі), а також банки зобов’язуються платити дивіденди виключно через депозитарну систему України.

Інші акціонерні товариства зможуть обирати на загальних зборах акціонерів один з двох способів виплати дивідендів – безпосередньо акціонерам або через депозитарну систему України.

Змінами також уточнюється, що виплата дивідендів власникам акцій одного типу та класу має відбуватися пропорційно кількості цінних паперів, що належать їм, а умови виплати дивідендів (у тому числі за строками, способом і сумою дивідендів) мають бути однакові для всіх власників акцій одного типу та класу.

Разом з тим, у положенні про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат та вимоги до договорів між учасниками депозитарної системи України уточнюються окремі норми, в тому числі використання електронних документів.

Проект змін буде опублікований на сайті НКЦПФР для ознайомлення з ним та подання протягом 10 робочих днів пропозицій і зауважень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
В Контексті Finance.ua
Опитування