Українців можуть "завалити" підробленою ювеліркою


Українців можуть "завалити" підробленою ювеліркою

Уряд вирішив штрафувати ювелірів, які погано платять збори до Пенсійного фонду. Для реалізації їх планів вже був підготовлений відповідний законопроект.

На даний час пенсійний збір повинні платити суб’єкти підприємництва, але розраховують їх казенні підприємства пробірного контролю, виходячи з цін на дорогоцінні метали. Стверджується, що новий порядок нібито дасть можливість пробірним підприємствам контролювати його сплату.

Глава Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб називає більш жорстку політику влади в сфері контролю за сплатою податків нічим іншим як спробою монополізувати ринок великими гравцями.

«Роздрібні ціни вже виросли в середньому на 12% в доларі. А послуги виробників з виготовлення ювелірних виробів подорожчали в середньому на 65%. Відбувається захоплення і монополізація ринку великими операторами, що неодмінно призведе до подальшого зростання споживчих цін на ювелірну продукцію», – підкреслюють експерти.

Все це відбувається на тлі скорочення кількості ювелірних компаній в Україні, а відповідно і доходів. З моменту окупації Криму і початку АТО, на ринку замість 1180 компаній залишилося 663. Головною причиною називають непомірне оподаткування.

Згідно з чинним законодавством, ювеліри зобов’язані заплатити державі 10% від вартості основного дорогоцінного металу у виробі. На даний момент процедура виглядає так – ювелір відсилає виріб в Пробірну палату, а вони повертають його з клеймом і квитанцією на сплату внеску до Пенсійного фонду.

“Але факт проплати особливо, на жаль, до сих пір ніхто не контролював. Тому справно платять далеко не всі компанії. Більшість платять збір не в повному обсязі”, – запевняють ювеліри.

Також вони вважають, що після посилення контролю деякі ювеліри можуть піти на використання підроблених клейм, щоб уникнути сплати зборів в ПФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування