Нульове декларування: кого це стосуватиметься і скільки потрібно заплатити


Нульове декларування: кого це стосуватиметься і скільки потрібно заплатити

Петро Порошенко знову підняв тему нульового декларування в Україні. “Потрібно дати можливість кожному українцю платити податки відповідно до закону, завести гроші в Україну, інвестувати їх в нашу економіку і почуватися вільним громадянином”, – заявив гарант, пише Сьогодні.

У Раді лежить відразу кілька законів про податкову амністію, один з них вже два роки допрацьовується в комітетах.

“У роботі варіант, де декларування не стосується тих, хто зареєстрували свої активи в держреєстрах і тих, у кого готівка – до 1 млн грн ($ 38 тисяч). Але не відомо, чи залишиться ця умова в остаточному проекті”, – сказала “Сьогодні” голова комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна.

За її словами, іншим пропонують добровільно задекларувати “добро” і заплатити податок. Тим, чиє майно коштує до 25 млн грн ($ 950 тисяч), потрібно буде віддати 1%, від 25 до 50 млн – 2%, 50-75 млн – 3%, 75-100 млн – 4%, від 100 млн грн – 5%. Декларанти на два роки будуть звільнені від інших податків на накопичене. І, головне: закон захистить від будь-яких штрафів за приховування цих доходів раніше, хоча і не звільнить від покарання тих, чиї гроші отримані злочинним шляхом.

Ініціатор закону, нардеп Олександр Кірш, зазначає, що наразі обговорюються лише робочі версії: “Відсоток повинен бути не маленьким, але і не великим, щоб не відлякати підприємців. Потрібно також продумати, як уникнути підвищеного декларування майна в розрахунку на майбутнє. Мовляв, потім заробимо, а поки що оплатимо маленький податок”.

Секретар комітету з питань протидії корупції Дмитро Добродомов вважає, що нульове декларування може вивести бізнес з “тіні”, але не виключає, що законом скористаються і нечесні.

“Чиновники, які крали роками, зможуть не приховувати награбоване, і ніхто з них не запитає”, – зазначає депута.

Економіст Віталій Кузьмін вказує на те, що податкова амністія – основа виведення з “тіні” накопиченого: “У масштабах України йдеться про $ 30-100 млрд. Але “нулівку” не можна застосовувати до чиновників, які не зможуть пояснити походження своїх статків. Одна справа – легалізація “сірих” коштів, зовсім інша – криміналу”.

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин зазначає, що амністія допомогла б легалізації заробітків українців, які працюють за кордоном. “Але після неї багато хто може втратити субсидії, не факт, що на це підуть”, – розмірковує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування