НБУ спростив реструктуризацію боргів за банківськими кредитами


НБУ спростив реструктуризацію боргів за банківськими кредитами

Національний банк України спростив механізм реструктуризації боргів позичальниками за кредитами в банках, у тому числі надав банкам право припиняти визнання дефолту боржників, кредити яких реструктуризовані відповідно до Закону України “Про фінансову реструктуризацію” без застосування мінімального періоду перебування боржників у дефолтному класі (180/365 днів).

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №26, яка набирає чинності з 17 березня.

Згідно з документом, також регулятор уточнив порядок, обсяг і термін урахування банками вартості застави за непрацюючими кредитами і відстрочив дату набрання чинності критеріїв для суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку застав.

Відзначимо, обсяг непрацюючих кредитів в українських банках на 1 січня 2018 року склав 594,999 мільярда гривень, що на 15,766 мільярда гривень, або на 3,5%, більше показника на 1 березня минулого року – період початку публікації відповідної статистики з урахуванням показників усіх банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування