4635
Перші ластівки: депозити почали дорожчати
— Кредит&Депозит
Майже рік банки знижували ставки за вкладами фізосіб. Їх не зупиняло ні підвищення облікової ставки НБУ, ні той факт, що прибутковість за депозитами не захищала заощадження від інфляції. Але з приходом весни тренд змінився: банки знову готові платити більше.
У минулому огляді максимальних ставок за вкладами громадян «Мінфін» констатував, що прибутковість гривневих депозитів зросла тільки в одній фінустанові – Таскомбанку. Але за останні два тижні до нього додалося ще чотири банки.
Ставки потихеньку зростають за вкладами у гривні. У валютному сегменті без змін – банки продовжують знижувати прибутковість за заощадженнями в доларах та євро.
З моменту публікації останнього огляду максимальних ставок за банківськими депозитами, в десятці «щедрих» банків відбулися невеликі зміни. Так, Мегабанк, який раніше займав 3-є місце за прибутковостю гривневих вкладів, знизив ставки й опустився на 5-е місце.

Прибутковість річних гривневих заощаджень зменшив й Місто Банк. Але зниження було незначним, а внаслідок перегляду ставок в Мегабанку, Місто навіть трохи піднявся в таблиці.
Промінвестбанк також знизив ставки за річними вкладами в національній валюті й покинув десятку найприбутковіших. Замість нього в топ-10 увійшов Укрсоцбанк.
Неприємний сюрприз вкладникам підготували Банк Форвард та А-Банк – тут гривневі депозити також подешевшали.
Ставки за короткими вкладами в гривні підвищили 4 фінустанови: Сбербанк, Ідея Банк, Місто Банк і Райффайзен Банк Аваль.
Долар
У десятці банків, які щедріше за інших готові платити за річні доларові вклади, відбулися кардинальні зміни. Сбербанк довгий час був першим у списку, але знизив максимальну прибутковість на 0,80% і опустився на 3-є місце. Замість нього титул самого дохідного перейшов до Банку Інвестицій та Заощаджень.

Промінвестбанк постійно «дихав» в спину Сбербанку та займав 2-е місце, але він також знизив прибутковість й переїхав на 6-у позицію.
Ставки також зрізали Таскомбанк й Мегабанк. Перший опустився на 4-е місце. Другий – тепер замикає десятку.
Євро
Обвал ставок по євро тривав, що відбилося на десятці «щедрих» банків. Найзначніше падіння зафіксовано в Мегабанку. Він зменшив прибутковість річних заощаджень в євро на 1% й опустився з 2-ї на 6-у позицію.
Також ставки зменшили Промінвестбанк (раніше він займав 7-е місце в десятці, а зараз – замикає список) і Сбербанк. Але в останньому зміни були незначними і не вплинули на його місце в десятці.

У загальну картину не вписався тільки Місто Банк, який вирішив збільшити прибутковість депозитів в євровалюті. Але оскільки цей банк й раніше пропонував найвищі ставки в євро, чергове підвищення не вплинуло на його позицію в ренкінгу.
Також за останні два тижні прибутковість евродепозитов переглянули Банк Форвард, ПУМБ й Укрсоцбанк.
Методика
Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями — термін та валюта. Дивились тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади — пенсійні, студентські, дитячі й т.д.
Для порівняння не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору й т.д.
Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони показані в огляді.
Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один — дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох — вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один — дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видам вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка — 18% — виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.
«Мінфін» нагадує, що максимально висока ставка не гарантує таку ж прибутковість в кінцевому підсумку, адже з доходів за банківськими вкладами сплачується податок. У цьому році він становить 18%. Додатково до цього держава вимагатиме сплатити 1,5% військового збору.
Олекса Рябуха
Бонус до депозиту від Finance.UA:
Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. З її допомогою можна істотно збільшити процентну ставку за вкладом!
Як це зробити? Всього три кроки:
1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.
2. Вибирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.
3. Оформляйте заявку на сайті!
За матеріалами: Мінфін.com.ua
Поділитися новиною