Китай тестує розумні окуляри, які миттєво вираховують злочинців


Китай тестує розумні окуляри, які миттєво вираховують злочинців

На контрольно-пропускному пункті на околиці Пекіна місцева поліція на цьому тижні перевірить новий інструмент безпеки: розумні окуляри, які можуть миттєво фіксувати риси обличчя, реєстраційні знаки автомобілів, і зіставляти їх з базою даних підозрюваних в режимі реального часу.

Окуляри, створені компанією LLVision, сканують обличчя пасажирів автомобілів і виводять слова «чорний список», коли вони збігаються з централізованим списком порушників. Як стверджують місцеві ЗМІ, зокрема, China Digital Times, тест обладнання, який збігається з проведенням щорічного засідання китайського парламенту в Пекіні, підкреслює прагнення лідерів Китаю щодо використання технологій для підвищення безпеки в країні.

«Китайське керівництво колись відчувало тривогу з приводу розвитку інтернет-технологій і комунікаційних технологій», — зазначив Девід Бандурскі, співзасновник проекту China Media і дослідник в галузі засобів масової інформації у Університеті Гонконгу. «Зараз вони вбачають у них абсолютно необхідні інструменти соціального і політичного контролю».

Однак виконавчий директор LLVision Ву Фей заявив, що китайські громадяни не повинні турбуватися про проблеми конфіденційності, оскільки влада Китаю використовує обладнання з «благородних причин» — тільки для затримання підозрюваних та осіб, які переховуються від правосуддя. «Ми довіряємо уряду», — додав він в інтерв’ю агентству Reuters.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування