Brexit без угоди про торгівлю буде коштувати компаніям Британії та ЄС $80 млрд на рік - експерти


Brexit без угоди про торгівлю буде коштувати компаніям Британії та ЄС $80 млрд на рік - експерти

Вихід Великобританії з Європейського союзу без повноцінної торгової угоди (так званий “жорсткий” Brexit) завдасть британським і європейським компаніям збитків в розмірі близько 58 млрд фунтів стерлінгів ($80,4 млрд) на рік, говориться в дослідженні консалтингової фірми Oliver Wyman і юрфірми Cifford Chance.

Як повідомляє CNBC, експерти оцінюють потенційні втрати експортерів ЄС в 31 млрд фунтів на рік, британських компаній – 27 млрд фунтів на рік.

За відсутності торгової угоди обидві сторони запровадять нові мита на імпорт, а також можуть створити нові бар’єри для зовнішньої торгівлі. Якщо після Brexit Євросоюз і Британія повернуться до правил Світової організації торгівлі (СОТ), найбільші додаткові витрати, ймовірно, чекають автомобілебудівні компанії.

“Ми спостерігаємо, як найбільш підготовлені компанії проводять хеджування, виходячи з оцінки прямих наслідків для себе, ланцюги поставок, клієнтів і конкурентів. На жаль, ми бачимо, що невеликі компанії в даний час менше за інших здатні зробити такі кроки”, – зазначив партнер Oliver Wyman Кумар Айер.

Як очікується, Великобританія завершить процес виходу з ЄС 29 березня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування