У порту Миколаїв "загубилося" 85 тис. тонн гасу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У порту Миколаїв "загубилося" 85 тис. тонн гасу

Енергетика
745
Дисбаланс між обсягом імпорту авіаційного палива до порту Миколаїв і подальшими його відвантаженням з території порту в 2017 році склав 85 тис. тонн, повідомив директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.
Основними імпортерами авіагасу через порт Миколаїв виступають компанії з орбіти “Трейд Комодіті”, які в 2017 році зайняли перше місце у рейтингу імпортерів цього палива з об’ємом 111 тис. тонн.
“Вони (компанії з орбіти “Трейд Комодіті”) отримують авіапаливо в порту Миколаєва. Так от, зі 111 тис. тонн у напрямку кінцевих споживачів – аеропортів і військових частин – виїхало лише 19 тис. тонн. Ще 7 тис. тонн пішло на нафтобази, де аеропортів немає і близько. А де решта 85 тис. тонн?”, – задається питанням експерт.
Грунтуючись на оцінках учасників ринку, він припускає, що цей обсяг авіапалива був змішаний з дизпаливом і проданий під його виглядом. “На ринку впевнені, що решту було розмішано з дизельним паливом і продано. Сенс? Акциз на ДП 139 євро за тонну, на гас – 20 євро за тонну. Дешевий гас продається як дорогий дизель. “Вихлоп” на зазначеному обсязі – близько 400 млн гривень”, – заявляє Куюн.
Версія про можливе змішуванні гасу і дизпалива пояснює дивовижну конкурентоспроможність “Трейд Комодіті”, яка в 2017 році стала найбільшим постачальником дизпалива для залізниці і Міноборони, запропонувавши справді найнижчу ціну, зазначає enkorr. При цьому видання пише, що якість палива, отриманого таким шляхом, викликає сумнів у експертів і учасників ринку.
За матеріалами: enkorr
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас