У порту Миколаїв "загубилося" 85 тис. тонн гасу


У порту Миколаїв "загубилося" 85 тис. тонн гасу

Дисбаланс між обсягом імпорту авіаційного палива до порту Миколаїв і подальшими його відвантаженням з території порту в 2017 році склав 85 тис. тонн, повідомив директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

Основними імпортерами авіагасу через порт Миколаїв виступають компанії з орбіти “Трейд Комодіті”, які в 2017 році зайняли перше місце у рейтингу імпортерів цього палива з об’ємом 111 тис. тонн.

“Вони (компанії з орбіти “Трейд Комодіті”) отримують авіапаливо в порту Миколаєва. Так от, зі 111 тис. тонн у напрямку кінцевих споживачів – аеропортів і військових частин – виїхало лише 19 тис. тонн. Ще 7 тис. тонн пішло на нафтобази, де аеропортів немає і близько. А де решта 85 тис. тонн?”, – задається питанням експерт.

Грунтуючись на оцінках учасників ринку, він припускає, що цей обсяг авіапалива був змішаний з дизпаливом і проданий під його виглядом. “На ринку впевнені, що решту було розмішано з дизельним паливом і продано. Сенс? Акциз на ДП 139 євро за тонну, на гас – 20 євро за тонну. Дешевий гас продається як дорогий дизель. “Вихлоп” на зазначеному обсязі – близько 400 млн гривень”, – заявляє Куюн.

Версія про можливе змішуванні гасу і дизпалива пояснює дивовижну конкурентоспроможність “Трейд Комодіті”, яка в 2017 році стала найбільшим постачальником дизпалива для залізниці і Міноборони, запропонувавши справді найнижчу ціну, зазначає enkorr. При цьому видання пише, що якість палива, отриманого таким шляхом, викликає сумнів у експертів і учасників ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування