Суд дозволив позичальникам не повертати Імексбанку 12,7 млрд грн боргу


Суд дозволив позичальникам не повертати Імексбанку 12,7 млрд грн боргу

Пов’язані з екс-власником Імексбанку (Київ) компанії-позичальники намагаються уникнути виконання своїх зобов’язань перед банком, використовуючи недосконалість судової системи, повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

“Судді Господарського суду Одеської області “пробачили” позичальникам-інсайдерам АТ “Імексбанк” понад 12,7 млрд грн боргу. “Встановивши”, що прийняття банком на баланс переданого в заставу футбольного стадіону у Одесі, ринкова вартість якого – близько 1,2 млрд грн, достатньо для виконання в повному обсязі кредитних зобов’язань на загальну суму 12,7 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з прес-релізом, при цьому звичайна процесуальна ухвала, яка виносилася без участі і відома банку, фактично перетворилася на рішення суду по суті суперечки.

Як повідомлялося, за кілька місяців до визнання Імексбанку неплатоспроможним його власники вивели високоліквідні застави за 41 кредитом юрособ-інсайдерів. Замість цього єдиним забезпеченням за договорами на суму 8,3 млрд грн став футбольний стадіон в Одесі. Незадовго до цього стадіон був переоцінений, що дало можливість штучно збільшити його заставну вартість “на папері” до 7,8 млрд грн.

Після передачі Імексбанку в управління ФГВФО описана схема була оскаржена. На користь Імексбанку було ухвалено низку судових рішень, якими скасована державна реєстрація прав та їх обтяжень про припинення іпотеки та обтяжень щодо майна “виведеного” раніше ліквідного забезпечення.

У травні 2017 року, в рахунок погашення зобов’язань за чотирма кредитними договорами з 41, Імексбанк у позасудовому порядку звернув стягнення на предмет іпотеки і набув право власності на футбольний стадіон в Одесі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Імексбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua