У Європарламенті заявили про необхідність скоротити газову залежність від РФ


У Європарламенті заявили про необхідність скоротити газову залежність від РФ

Рішення “Газпрому” не поставляти Україні газ, а також його намір розірвати контракти з “Нафтогазом” повинні підштовхнути Євросоюз до скорочення залежності від російського газу і нафти. Таку думку висловили голова комітету закордонних справ Європарламенту Девід Макаллістер, співголова парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Росаті і постійний доповідач по Україні Міхаель Галер в спільній заяві, опублікованій 6 березня.

Три євродепутати, що представляють фракцію Європейської народної партії, назвали останні дії “Газпрому” ще одним “доказом инструменталізації поставок газу Російською Федерацією як політичного інструменту тиску, що може мати вплив на енергетичну безпеку ЄС”.

Вони висловили стурбованість у зв’язку з цією газовою суперечкою, при цьому схвалюють готовність Єврокомісії до посередницької ролі в ньому. Європарламентарі закликали всі сторони якнайскоріше почати тристоронні консультації в форматі ЄС-Україна-РФ і “сумлінно брати участь у цих дискусіях з метою подолання напруженої ситуації”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування