Передовий інструмент допоможе в проведенні фундаментальних досліджень в астрономії


Передовий інструмент допоможе в проведенні фундаментальних досліджень в астрономії

Європейська Південна Обсерваторія (ESO) повідомляє про те, що в центрі Параналь на півночі Чилі успішно виконані перші спостереження з новим приймачем MATISSE на Дуже Великому Телескопі-Інтерферометрі (VLTI).

Система MATISSE (Multi AperTure mid-Infrared SpectroScopic Experiment) – це багатоапертурний спектроскопічний експериментальний приймач середнього інфрачервоного діапазону. На сьогоднішній день даний інструмент є найпотужнішим у своєму класі.

Інструмент функціонує на довжинах хвиль між видимим і мікрохвильовим діапазонами електромагнітного спектра – від 3 до 13 мікрометрів.

Приймач здатний працювати з декількома телескопами одночасно, одержуючи завдяки хвильову природу світла в цьому режимі більш детальні зображення космічних об’єктів, ніж ті, які виходять з будь-яким з існуючих або проектованих індивідуальних телескопів.

«MATISSE здійснює складання світлових потоків від астрономічного об’єкта, комбінуючи сигнали від окремих телескопів, в результаті чого виходить інтерферомерична картина, що містить інформацію, з якої може бути реконструйовано зображення», – повідомляє ESO.

Очікується, що MATISSE зробить вклад у деякі галузі фундаментальних досліджень в астрономії, зокрема, в вивчення внутрішніх областей протопланетних дисків навколо молодих зірок, дослідження зірок на різних стадіях їх існування, вивчення околиць надмасивних чорних дір у центрах галактик.

З новим приймачем вже виконані спостереження червоного надгіганта Бетельгейзе. Виконана робота – великий крок на шляху побудови наступного покоління оптичних і інфрачервоних інтерферометрів, які дозволять астрономам отримувати інтерферометричні зображення з високою роздільною здатністю в більш широкому діапазоні довжин хвиль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування