Українцям пояснили, коли можуть знизити тарифи на електроенергію


Українцям пояснили, коли можуть знизити тарифи на електроенергію

Тарифи на електроенергію в Україні можна знизити лише через 10-20 років. Про це заявив глава Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк.

Він каже, що за цей період у результаті впровадження стимулюючого утворення тарифів RAB почне знижуватися тарифне навантаження на споживачів.

Вовк зізнався, що після впровадження RAB істотно зросло навантаження на споживача. За його словами, поліпшити стан справ можна за умови впровадження системи “витрати плюс”.

“За системи “витрати плюс” вся необхідна сума відразу включається в тариф. Якщо ж вибрати інший варіант (стимулююче тарифоутворення), то включається в тариф лише амортизація і прибутковість” – пояснив Вовк.

Він стверджує, що сподіватися на перші результати зі зниження тарифів після впровадження RAB українці можуть тільки через 8 років. За умови застосування RAB-регулювання коефіцієнт ефективності буде дорівнювати 1%. За даними глави НКРЕКП, через 8 років базовий тариф складе 260 грн.

Вовк каже, що вартість електроенергії для промисловості після впровадження RAB-тарифів не буде вищою, ніж в Європі.

“На сьогодні ціна генерації в Україні становить в поточному кварталі 32 євро/МВт. Це середньозважена ціна для всього трафіку навантажень. Це не ціна базової генерації, це не ціна пікової генерації, це середньозважена ціна генерації. У той же час, згідно зі звітом Єврокомісії, базова генерація в Європі в середньому коштує 38 євро/МВт“, – заявив він.

Довідка Finance.ua

  • RAB-тарифи почнуть діяти в Україні з квітня цього року. Їх зможуть застосовувати тільки ті обленерго, які виконають деякі умови. Зокрема, компаніям потрібно позбутися від боргів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua