Школи мають приймати в перший клас дітей, які живуть поруч - Міносвіти


Школи мають приймати в перший клас дітей, які живуть поруч - Міносвіти

Міністерство освіти і науки України ініціює зарахування дітей до початкової школи на принципах її територіальної доступності. Про це йдеться в проекті порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти.

“Проект документа описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) і старшої (10-11 клас) школи. Зокрема, новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на принципах її територіальної доступності. Тобто кожна школа повинна прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти.

Зокрема, документом гарантується першочергове право дитини з цієї території вчитися в державній або комунальній школі, але, за бажанням, батьки можуть віддати дитину і в іншу школу при наявності там вільного місця.

Закріплення за школами території обслуговування відноситься до компетенції місцевих органів влади.

“Отже, поняття “конкурс в перший клас”, яке вже багато років викликає нарікання з боку батьківської громадськості, йде в минуле”, – підкреслюють у міністерстві.

Зазначається, що адміністрація шкіл та місцеві органи влади будуть зобов’язані вжити вичерпних заходів для зарахування всіх дітей з території обслуговування, а саме: відкриття додаткових класів, в тому числі інклюзивних або спеціальних, або зміна організації освітнього процесу, в тому числі введення змінності в навчанні.

Водночас, у разі значного перевищення кількості поданих заяв над можливістю закладу, зарахування відбуватиметься за критеріями, описаним в порядку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Все, що ми знаємо про:Міносвіти
В Контексті Finance.ua
Опитування