Нацбанк: готівка з карткових рахунків може видаватися без паспорта


Нацбанк: готівка з карткових рахунків може видаватися без паспорта

Українським банкам не потрібно проводити ретельну перевірку людей при видачі їм через касу готівки з карткових рахунків.

Відповідне роз’яснення №25-0008/1149 розіслав по банківській системі департамент фінансового моніторингу Нацбанку за підписом його керівника Ігоря Берези.

Банк повинен ставити людині всі запитання і збирати про неї відомості ще на етапі відкриття карткового рахунку, відзначають в НБУ. Тобто проходити всю верифікацію та ідентифікацію. Тому проводити повторні обстеження при кожному випадку видачі коштів через касу — необов’язково. Більш того, касиру навіть не потрібно вимагати у власника картки його паспорт.

«Важливо відзначити, що банківське законодавство не містить вимог в частині обов’язкового надання паспорта громадянина України (або іншого документа, що підтверджує особу) в таких випадках», — підкреслюється в нацбанківській телеграмі.

Логіка чиновників зводиться до того, що, за чинним законодавством, власник карткового рахунку не має права передавати свій пластик третім особам. Звичайно, в цілях безпеки. Тому якщо хтось і пред’являє картку в касі банку, то її власник.

Якщо пластик буде вкрадений, то, за правилами, його повинні будуть заблокувати, і ніякої видачі готівки не відбудеться (без проведення всіх необхідних процедур щодо безпеки).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua