0 800 307 555
0 800 307 555

В "Нафтогазі" пояснили, чому газ із підземних сховищ не розв'язує проблему дефіциту


В "Нафтогазі" пояснили, чому газ із підземних сховищ не розв'язує проблему дефіциту

Україна має великі запаси природного газу в підземних сховищах (понад 10 млрд куб. м), а проблема для заповнення дефіциту газу в газотранспортній системі, що виник з вини російського «Газпрому», викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну спроможність з видачі газу в ГТС.

Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив головний комерційний директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко. «Зараз в наших сховищах понад 10 млрд куб. м. У нас взагалі немає проблеми з газом в сховищах.

Проблема, яка у нас є, – це скільки ми можемо підняти газу на добу. Це вузьке місце. Ми спокійно пройшли б березень, навіть якби зараз у нас залишалося в сховищах 6 млрд куб. м», – сказав він. Вітренко додав, що зробити таку систему підземних сховищ, коли в будь-який момент, за будь-якої погоди завжди можна відібрати скільки завгодно газу, – дуже дорога інвестиція. За його словами, від «Газпрому» очікувалися поставки газу на березень в обсязі 500 млн куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: "Нафтогаз" vs "Газпром"
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua