Укртрансгаз заявляє, що ситуація на вході в українську "трубу" - критична


Укртрансгаз заявляє, що ситуація на вході в українську "трубу" - критична

Ситуація із забезпечення російським ПАТ “Газпром” тиску на вході в українську газотраспортну систему залишається критичною.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ПАТ “Укртрансгаз”.

“Ситуація із забезпечення Газпромом тиску на вході в ГТС України продовжує залишатись критичною – тиск у магістральних газопроводах на ГВС “Суджа” становить 50,9 кгс/см2 попри контрактні зобов’язання в 60-65 кгс/см2”, – зазначають у компанії.

Наголошується, що ПАТ “Укртрансгаз” як оператор газотранспортної системи України терміново повідомив моніторингову місію Європейської комісії про те, що безвідповідальні дії “Газпрому” в останні дні створюють значні ризики щодо забезпечення безперебійного транспортування газу як для європейських, так і для вітчизняних споживачів.

“Вчора зранку російська сторона не поставила в Україну вже передплачені обсяги газу, які НАК “Нафтогаз України” почав закуповувати у ПАТ “Газпром” на виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Такі дії створили відповідну нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі, що потребувало від оператора ГТС України екстрено здійснити повне перепланування режиму роботи ГТС з метою забезпечення можливості постачання необхідних додаткових обсягів газу з країн ЄС”, – додають у компанії.

Крім того, “Укртрансгаз” звертає увагу місії на те, що попри значне збільшення транзиту газу територією України за останні 4 доби (з 217 млн м3 до 257 млн м3), “Газпром” не витримує належний рівень тиску в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську ГТС.

“Зважаючи на екстремальні погодні умови як в Україні, так і в країнах ЄС, такі безвідповідальні дії “Газпрому” додатково ускладнюють роботу оператора ГТС України та штучно створюють суттєві ризики для безперебійного транзиту таких значних обсягів газу для європейських споживачів”, – зазначають в компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: "Нафтогаз" vs "Газпром"
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua