Економіка України вже кілька років перевершує прогнози світових аналітиків – експерт IIF


Економіка України вже кілька років перевершує прогнози світових аналітиків – експерт IIF

Є два фактори, які виокремлюють Україну серед країн з економіками, що розвиваються, наголосив економіст з нових європейських країн Міжнародного інституту фінансів (IIF) – світової асоціації фінансистів з головним офісом в Вашингтоні, США.

«По-перше, Україна вже два-три роки стабільно перевершує аналітику, зокрема очікування аналітиків стосовно зростання», – відзначив Йорбол Якшиліков в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки».

«На початку року всі оптимістично оцінюють економічне зростання, але під кінець року всі приємно здивовані … Вона (Україна – ред.) перевершує очікування. Перші попередні цифри за 2017 рік свідчать, що економіка України зросла на 2,1 % в 2017-му, що перевершило наш прогноз 1,5%», – відзначив економіст.

«Це – позитивна новина. В плані структури економічного зростання – йому сприяло споживання (як приватне, так і державне) і його підтримувало зростання доходів на початку минулого року», – наголосив він.

Все ж, зауважив економіст, теперішні темпи економічного зростання України є недостатніми.

IIF прогнозує, що економіка України зросте на 3% в 2018 році, що близько до очікувань НБУ (3,4%) та інших експертів, які працюють щодо України.

Другий фактор, що відрізняє Україну, і, на думку аналітика, обмежує прискорення зростання – це структурні дисбаланси. «Викликом для прискорення зростання України є необхідність структурних реформ, встановлення верховенства права, наявність незалежного, прозорого судочинства, які дозволили б захистити права кредиторів», – наголошує він.

«Навіть перед нещодавнім спадом, який забрав 1/6 ВВП, економіка України потребувала структурних реформ. Якщо порівняти до інших країн Східної Європи, економіка України значно відстає», – йдеться в звіті IIF стосовно України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua