НБУ розраховує завершити роботу над відкриттям доступу до ОВДП через Clearstream до кінця року


НБУ розраховує завершити роботу над відкриттям доступу до ОВДП через Clearstream до кінця року

Національний банк України (НБУ) розраховує завершити переговори з Clearstream з відкриття прямого доступу іноземних інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) до кінця поточного року.

“Спільно з Міністерством фінансів ми ведемо роботу зі створення так званого “лінка” з міжнародним депозитарієм. Ми очікуємо, що цей проект буде завершено у поточному році, що створить умови для підвищення ліквідності ринку, відкриє більше можливостей нерезидентам інвестувати в українські цінні папери в нацвалюті”, – сказав заступник голови центробанку Олег Чурій під час монетарного брифінгу в Києві в четвер.

Як повідомлялося, міжнародна розрахунково-клірингова організація Clearstream і депозитарій Національного банку України з початку 2017 року ведуть переговори про встановлення між структурами так званого “лінка” – рахунку глобального депозитарію в депозитарії центробанку.

Відповідна ініціатива спростить доступ іноземних інвесторів до українських держоблігацій: іноземним інвесторам не потрібно буде йти в Україну і відкривати рахунок у банку, якщо у них є рахунок в глобальному депозитарії Clearstream. Вони зможуть купувати українські цінні папери безпосередньо.

Крім цього, якщо хто-небудь з нерезидентів буде купувати українські облігації через Clearstream, далі ці цінні папери можуть звертатися за кордоном за іноземну валюту.

У майбутньому, коли облік державних цінних паперів буде передано в Національний депозитарій України (НДУ), необхідно буде, щоб Clearstream також відкрив “лінк” НДУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua