Україна знизила заявку на імпорт газу з боку Словаччини з 1 березня в 5 разів


Україна знизила заявку на імпорт газу з боку Словаччини з 1 березня в 5 разів

Україна знизила заявку на імпорт природного газу з боку Словаччини з 1 березня в п’ять разів – до 2,5 млн куб. м в порівнянні з імпортом 12,5-12,9 млн куб. м в останні дні лютого, свідчать дані словацького газотранспортного оператора Eustream.

Раніше в “Газпромі” повідомили, що НАК “Нафтогаз України” здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Водночас “Газпром” повернув гроші, заявивши, що це пов’язано з відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.

“Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК “ Нафтогаз України” здійснюватися не будуть”, – сказав заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

Напередодні завершилася багаторічна суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов’язав “Газпром” доплатити НАК “Нафтогаз України” $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу “Газпром” повинен доплатити НАК $2,56 млрд.

“Нафтогаз України” з лютого відмовився від імпорту газу з боку Європи, але на період холодів в кінці лютого відновив імпорт газу на західному кордоні країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua