"Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу у справі з "Нафтогазом"


"Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу у справі з "Нафтогазом"

“Газпром” не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу у справі про транзит з “Нафтогазом”, за яким перший зобов’язаний заплатити українській компанії 2,56 млрд доларів США, і буде захищати свої права. Про це йдеться в заяві російського газового холдингу.

“Газпром” висловлює незгоду з даним рішенням Стокгольмського арбітражу. Раніше ці ж арбітри погодилися з доводами “Нафтогазу” про різке погіршення стану української економіки, що призвело до зниження попиту на газ і невиконання зобов’язань “Нафтогазу” з відбору блакитного палива. Однак щодо “Газпрому”, що посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був”, – йдеться в заяві.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж прийняв рішення з питання Газпрому і Нафтогазу

“Газпром” зазначає, що захищатиме свої права всіма способами, доступними йому відповідно до чинного законодавства.

У свою чергу, НАК “Нафтогаз України” розцінює відмову “Газпрому” (РФ) від поставки природного газу, відповідно до здійсненої передоплати, як порушення договору і невиконання рішення арбітражу, повідомила прес-служба компанії.

“Нас дивує позиція “Газпрому”. Компанія виставила рахунок у рамках договору, зміненого арбітражем, рахунок був оплачений. Ми розцінюємо відмову “Газпрому” від поставки як порушення договору і невиконання рішення арбітражу. Ми купуємо газ тому, що виконуємо рішення арбітражу”, – сказав глава НАК Андрій Коболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua