Платіжний баланс зведений з дефіцитом $449 млн


Платіжний баланс зведений з дефіцитом $449 млн

У січні сальдо поточного рахунку було близьким до нуля – мінус $61 млн, у порівнянні з профіцитом в січні попереднього року.

“Незважаючи на прискорення зростання експорту, високими темпами зростав також імпорт товарів, що зумовило розширення дефіциту торгівлі товарами. Це частково було компенсовано подальшим зростанням переказів”, – повідомили в Нацбанку.

Експорт товарів збільшився на 22% в річному вимірі і склав $3,4 млрд. Імпорт товарів збільшився в січні на 30% р/р, перш за все за рахунок продукції неенергетичного призначення, і склав $3,9 млрд.

У січні за фінансовим рахунком спостерігався чистий відтік капіталу в розмірі $388 млн, практично на рівні січня попереднього року. “Така динаміка зумовлена ​​переважно виплатами за зобов’язаннями реального сектора економіки”, – вважають в НБУ.

Чистий відтік боргового капіталу з приватного сектора склав $605 млн, перш за все в результаті виплат за довгостроковими позиками та скорочення чистого заборгованості за торговими кредитами. Водночас збільшення інвестицій нерезидентів у гривневі ОВДП забезпечило чистий приплив капіталу в державний сектор.

Регулятор зазначає, що в січні продовжилося скорочення обсягів готівкової валюти поза банками через зростання чистого продажу населенням.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій в січні склали $80 млн і були практично повністю спрямовані в реальний сектор.

В цілому платіжний баланс України в січні був зведений з дефіцитом на суму $449 млн (у порівнянні з $202 млн в січні 2017 року). Як наслідок, міжнародні резерви станом на початок лютого скоротилися на 1,2% в порівнянні з початком року і склали, за уточненими даними, $18,6 млрд або 3,5 місяця імпорту майбутнього періоду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua