Сонце і вітер можуть забезпечити США електроенергією на 80%


Сонце і вітер можуть забезпечити США електроенергією на 80%

На думку вчених, відновлювані джерела енергії можуть забезпечити 80% споживання електрики в США. Однак, щоб досягти 100%, необхідно створити системи зберігання енергії, які зможуть нівелювати різницю у виробленні електрики, якщо видасться похмура і безвітряна погода, пише Science Daily.

«Якщо ми хочемо покладатися тільки на відновлювані джерела, ми повинні придумати, що робити з їх мінливістю», — упевнений доцент кафедри вивчення Землі Каліфорнійського університету в Ірвайні (CUI) Стівен Девіс.

Команда дослідників з CUI, Каліфорнійського технологічного інституту та Інституту Карнегі проаналізувала метеорологічні дані за 36 років (з 1980 по 2015), щоб зрозуміти, які фундаментальні геофізичні бар’єри можуть виникнути в процесі переходу на чисту енергетику. «Ми розглянули мінливість сонячної та вітрової енергії як у часі, так і в просторі. І порівняли це з потребою в електроенергії США, — розповів Девіс. — У 80% випадках ми можемо повністю покластися на відновлювані джерела. Для решти 20% потрібно побудувати або федеральну лінію електропередачі, або системи зберігання енергії, які зможуть автономно підживлювати мережу протягом як мінімум 12 годин».

Будівництво ліній електропередачі коштуватиме мільярди доларів, але в порівнянні з повсюдним впровадженням систем зберігання енергії це все одно дешево. Нинішні технології настільки дорогі, що на подібний проект доведеться витратити трильйони доларів. При цьому сам факт, що відновлювані джерела можуть забезпечувати країну електрикою, здається справжнім дивом. Кілька років тому ніхто б не повірив, що вони можуть скласти навіть 20-30% від загального енергоспоживання.

Популярність «зеленої» енергетики призвела до помітного зниження собівартості виробництва електроенергії за допомогою відновлюваних джерел. Тому перехід на ВДЕ відбудеться швидше, ніж планувала влада Каліфорнії. Половину електрики штат буде отримувати від «чистих» джерел вже до 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування