Іспанський стартап представив паперові одноразові батареї


Іспанський стартап представив паперові одноразові батареї

Сховища енергії призначені для одноразових діагностичних пристроїв. Такі, наприклад, часто використовуються в медицині. Тепер вони зможуть стати екологічнішими. Після використання батарейку можна викинути в звичайний смітник – вона не завдасть шкоди навколишньому середовищу, повністю розчинившись з часом, розповідає Inhabitat.

Ідея такої батареї була реалізована іспанською компанією Fuelim. Творці розповідають, що в її складі лише папір, вуглець і нетоксичні метали. Вони уточнюють, що поки така батарейка не зможе привести в рух автомобіль, але відмінно підходить для проведення тестів і аналізів, діагностики різних захворювань. Тобто мається на увазі, що паперова батарея буде живити спеціальні діагностичні прилади.

Творець Fuelim Хуан Пабло Ескіель каже, що сьогодні одноразові діагностичні пристрої під час використання витрачають менше 1% від всього заряду батареї. Незважаючи на це, тестер разом з батарейкою відправляється у відро для сміття. Після цього при хорошому розкладі літієві батарейки підуть на трудомістку переробку, або ще сильніше погіршать екологічну обстановку, поповнивши величезну кількість залишених в землі батарейок.

Хуан Пабло пропонує інший підхід. Його паперові батареї, як і самі діагностичні пристрої, розраховані тільки на одне застосування. У них міститься енергія, якої точно вистачить для проведення тесту, – надлишків не буде. Таке обмеження дозволило не використовувати токсичні метали. І якщо для енергоємних процесів це великий мінус, то для сфери діагностики ефективний плюс. Споживач отримує дешеві батарейки, а природа отримує те, що зможе без проблем переробити сама, навіть без участі людей. Винахідник розповідає, що батареї видають напругу від 1 В до 6 В при потужності 100 мВт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua