Майк Пенс закликав спростити видачу ліцензій на космічні запуски


Майк Пенс закликав спростити видачу ліцензій на космічні запуски

На думку віце-президента США Майка Пенса, ліцензія на здійснення космічних пусків повинна видаватися так само просто, як водійські права, передає Inverse.

Пенс виступав на засіданні відродженої Дональдом Трампом Ради з космосу. Він звинуватив сьогоднішню систему отримання ліцензій на запуск ракет у надмірній бюрократизації. На його думку, Федеральне управління цивільної авіації США занадто заплутало всі процедури. Це обмежує приватні підприємства, які хочуть запускати супутники на низьку орбіту.

«Зробіть отримання ліцензій на запуск таким же простим і зрозумілим, як отримання водійського посвідчення», – закликав він колег. Пенс уточнив, що поточні правила занадто заплутані: для одноразових ракет – одні умови, для багаторазових – інші. Закон не передбачає гнучкості. Якщо виданий дозвіл на запуск, то будь-яка зміна загрожує повним його скасуванням. Пенс вважає, що в умовах конкуренції і розвитку приватної космонавтики таких складнощів бути не повинно.

Зрозуміло, як космонавтика прийшла до такої ситуації. Правила створювалися, коли кожен запуск був подією державного масштабу. Держава в принципі була єдиним гравцем, тому могла призначати старти за довгий час, не підлаштовуючись ні під кого. Але за останні роки ситуація сильно змінилася. Приватна космонавтика переживає серйозний підйом, який привів до успішного запуску найпотужнішої на поточний момент ракети. Стара система видачі дозволів на запуски перестає справлятися. Пенс, розуміючи, що це побічно впливає і на доходи держави, просить спростити процедуру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування