Графеновий фільтр в один крок очистив воду з Сіднейської бухти


Графеновий фільтр в один крок очистив воду з Сіднейської бухти

Вчені з австралійської наукової організації CSIRO представили новий дешевий метод очищення води від забруднень. Розроблена ними графенова плівка в один крок відфільтрувала воду з Сіднейської бухти, зробивши її доступною для пиття. Технологія може допомогти 2 млрд людей по всьому світу, у яких немає доступу до чистої питної води.

Команда вчених з Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO) в Австралії відкрила дешевий метод очищення води на основі особливого різновиду графену – GraphAir. Технологію отримання цього матеріалу австралійські дослідники представили рік тому. Методика GraphAir дозволяє отримувати тонкі графенові плівки з соєвого масла в один етап.

На основі «соєвого графену» вчені створили плівку з мікроскопічними наноканальцями. В процесі очищення рідина проходить крізь них, а вода очищається від забруднень. Система на 100% відфільтровує солі, а також забруднення побутового походження.

В ході експерименту експерти CSIRO відфільтрували зразки води з Сіднейської бухти. Для цього вони встановили плівку на звичайний мембранний фільтр води. Однієї процедури очищення виявилося достатньо, щоб зробити воду доступною для пиття. «Технологія дозволяє в один крок отримувати чисту питну воду незалежно від того, наскільки забрудненою вона була спочатку», – пояснив керівник дослідження доктор Донь Хан Сео.

Вчені також виявили, що графенова плівка повільніше забруднюється. Зазвичай мембрана для фільтрації втрачає 50% ефективності вже через 72 години. З GraphAir цю проблему було усунено. Результати дослідження опублікували в журналі Nature Communications.

За словами дослідників, технологія не потребує великих витрат. «Все, що знадобиться, – це нагрівання, розроблений нами графен, мембранний фільтр і невеликий водяний насос», – цитує Сео Science Daily.

Перші польові випробування технології в країнах, що розвиваються, відбудуться в 2019 році. Також вчені планують розробити систему очищення для домашнього використання і для міських систем фільтрації. Методику також можна адаптувати для опріснення води і очищення від промислових відходів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування