Санкції закрили "Калашникову" понад 70% світового ринку цивільної зброї - концерн


Санкції закрили "Калашникову" понад 70% світового ринку цивільної зброї - концерн

Введені проти АТ “Концерн “Калашников” (входить у ГК “Ростех”) санкції закрили для підприємства вхід на 70-90% світового ринку цивільної зброї, повідомляється у квартальному звіті підприємства в середу.

“Секторальні санкції, введені в 2014 році проти АТ “Концерн “Калашников” з боку США, країн Євросоюзу, Канади, Японії, Австралії та ін., мали негативний вплив на підприємство: країни-санкціонери закрили АТ “Концерн “Калашников” вхід на 70-90% світового ринку цивільної зброї”, – йдеться у звіті за четвертий квартал 2017 року.

“Здійснено відключення підприємства від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT, що ускладнило оплату поставок на експорт спортивно-мисливської зброї”, – йдеться також у документі.

Читайте також: Російські банки готуються до відключення від SWIFT

При цьому наголошується, що “в найближчі 5-7 років ймовірність зняття даних санкцій мінімальна”.

У звіті також говориться, що зниження курсу рубля негативно позначилося на реалізації проектів технічного переоснащення ключових бізнес-напрямків концерну за рахунок зростання вартості імпортного обладнання в рублях і позикових коштів.

“Негативний вплив зниження курсу національної валюти вплинув на виробничу діяльність”, – повідомляється у квартальному звіті.

У ньому уточнюється, що “Калашников” при виробництві продукції використовує покупні комплектуючі вироби, що мають у своєму складі імпортні компоненти. “Зниження курсу національної валюти призвело до подорожчання закупівель сировини, матеріалів, ПКІ, інструменту, тощо, вартість яких залежить від курсів іноземних валют”, – йдеться в документі.

Разом з тим повідомляється, що “девальвація рубля підвищила цінову конкурентоспроможність продукції підприємства на внутрішньому і зовнішньому ринках, що пов’язано з відставанням зростання витрат, виражених у рублях, від зростання цін, виражених у валюті (можливість надання знижок із збереженням позитивної рентабельності операцій)”. З тієї ж причини, на думку підприємства, ослаблене тиск з боку імпорту цивільної стрілецької зброї на російському ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua