Норвегія готова повністю перейти на електромобілі до 2025 року


Норвегія готова повністю перейти на електромобілі до 2025 року

Країна традиційно ставить рекорди щодо електромобілів в загальному обсязі продажу автотранспорту. Вже зараз статистика говорить, що кожен п’ятий проданий в Норвегії в 2017 році автомобіль був електричним. Тепер у країні запевняють, що до 2025 року продажі автомобілів з ДВЗ будуть повністю припинені, передає Clean Technica.

План повністю перейти на електрокари до 2025 року підтвердив новий норвезький міністр з питань клімату Ола Ельвестуен. Він повідомив, що в країні будуть створені особливі умови для стимулювання продажів електромобілів доти, доки мета не буде досягнута. Звіти показують, що населення теж лояльно ставиться до купівлі електромобіля. Вже зараз половина впевнено заявляє, що у таких транспортних засобах двигуни точно будуть електричними.

Представники енергетичних компаній Норвегії теж не бояться масового переходу на електромобілі. За їхніми підрахунками, навіть якщо вся країна перейде на електрокари, навантаження на мережу збільшиться лише на 6%. Але енергетики попереджають, що план з правильного розподілу навантаження потрібен. Наприклад, мережа буде зазнавати перевантаження, якщо всі вирішать заряджати свої авто, наприклад, в четвер увечері. Якщо ж час зарядки плавно розподілиться, то проблем не очікується.

Норвегія однією з перших впроваджує ініціативи, пов’язані з різним електротранспортом. Так, кілька років тому тут почав ходити повністю електричний пором Ампер. Через два повні роки експлуатації оператор відзвітував, що пором скоротив викиди CO2 на 95%, а витрати — на 80%. Незважаючи на населення всього в 5 млн осіб, Норвегія є третім за величиною ринком збуту гібридів і електрокарів в світі, поступаючись лише Китаю і США. А частка ринку електромобілів і гібридів у Норвегії становить 32%, що виводить країну на перше місце в світі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування