Європейські регулятори попередили про небезпеки криптовалют


Європейські регулятори попередили про небезпеки криптовалют

Відразу кілька європейських фінансових регуляторів, серед яких Європейська організація з цінних паперів і ринків, Європейська банківська організація, Європейська організація страхування та пенсійного забезпечення, виступили із заявами про ризики інвестицій в криптовалюти. Організації повідомляють, що купівля і зберігання криптовалюти в результаті призведуть до втрати грошей.

Претензії регуляторів вже давно відомі – криптовалюти ніким не регулюються, не мають статусу платіжного засобу, нічим не забезпечені, їх власники ніяк не захищені. Починаючи з минулого року, регулятори багатьох країн повторюють ці звинувачення, як мантру, сподіваючись уберегти недосвідчених, але засліплених графіками зростання співгромадян. Але знайомий, який несподівано розбагатів, – більш вагомий аргумент при зважуванні ризиків і наслідків. Тому, незважаючи на заяви регуляторів, весь минулий рік криптовалютні біржі показували постійне зростання. Таке, що до кінця року деяким довелося закрити реєстрацію через брак потужностей.

Ймовірно, що нові заяви з боку європейських регуляторів були викликані нещодавнім великим обвалом провідних криптовалют. У якийсь момент біткойн впав в три рази в порівнянні зі своїм торішнім максимумом, експерти при цьому почали прогнозувати йому ще більш сумну долю. На цьому падінні багато людей втратили заощадження. Минулого року з’являлися новини, що люди спеціально для інвестицій в криптовалюти брали кредити. І нещодавнє падіння в черговий раз показало, як просто все втратити на криптовалютах. Європейські регулятори вкотре нагадують про це, передає Finextra.

Кілька днів тому до критиків криптовалютних інвестицій приєдналися ЄЦБ і Світовий банк. Глави Європейського центрального банку та Світового банку одночасно виступили з критикою криптовалют і порівняли їх зі схемами Понци – формою фінансових пірамід, створених Чарльзом Понци на початку XX століття. На думку обох лідерів, великим банкам поки рано запускати власні цифрові валюти, а біткойни і альткойни ще рано порівнювати зі справжніми грошима.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua