Литва має намір до 2019 р. розділити "Литовську залізницю"


Литва має намір до 2019 р. розділити "Литовську залізницю"

Кабінет міністрів Литви в понеділок схвалив поділ держкомпанії Lietuvos gelezinkeliai (“Литовська залізниця”) на три самостійні підприємства, повідомляє BNS.

Ці компанії будуть займатися пасажирськими перевезеннями, вантажними перевезеннями та управлінням інфраструктурою. Всі вони будуть знаходитися в управлінні Lietuvos gelezinkeliai.

Міністр комунікацій та транспорту Рокас Масюліс сказав журналістам після засідання уряду, що реорганізація залізничного оператора повинна завершитися до кінця 2018 року, а потрібні для цього зміни в законодавстві будуть представлені навесні.

“Буде підготовлено план дій, у якому попередньо за рік буде реалізоване це завдання (поділ залізничного оператора – ред.)”, – у свою чергу заявив журналістам голова Lietuvos gelezinkeliai Мантас Бартушка.

За його словами, реорганізація компанії може вимагати окремих правових актів, які повинні бути ухвалені урядом і парламентом.

При цьому Р. Масюліс підкреслив, що ухвалене урядом у понеділок рішення не є кроком до приватизації Lietuvos gelezinkeliai.

Залізничний пакет ЄС передбачає, що держави-члени ЄС можуть обрати модель управління сектором залізничного транспорту. Положення директиви про неупередженість, незалежність та фінансову прозорість керуючого залізничною інфраструктурою повинні бути включені в нормативно-правові акти Литви до кінця грудня.

Литовський Мінтранс раніше відзначав, що з метою підвищення ефективності управління розглядалися три ймовірні моделі: нинішня модель вертикально-інтегрованої компанії, модель часткового поділу та модель повного розділення компанії на три окремі підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування