Максим Пархоменко: Ethereum. Про плюси і мінуси


Максим Пархоменко: Ethereum. Про плюси і мінуси

Ефіріум – блокчейн нового покоління чи зручний засіб платежу? На даний момент, при визначенні, що таке криптовалюта, багато хто вкладає в це поняття саме платіжний засіб. Але це так тільки частково. Для яснішого розуміння різниці між Bitcoin та Ефіріумом, давайте розберемо відмінності і особливості останнього.

Ethereum пропонує зручні рішення для запуску додатків, залучення коштів і створення смарт-контрактів. Все це – на базі блокчейну. В системі використовується власна мова програмування, і власний засіб платежу і взаєморозрахунки – Ефір.

Зростання ICO проектів у 2017 році було зумовлене можливістю більш швидкого запуску нової монети або технології. В першу чергу Ефір знизив складність проведення таких операцій до мінімуму, спростивши сам процес, через що і знизилася його вартість.

Таким чином, Ефір став легшим майданчиком для запуску нових проектів, чим і викликана така його популярність.

Так, якщо в системі Bitcoin транзакції проводилися вкрай довго, то в Ефірі їх швидкість збільшена в більш ніж сотню разів. Другою відмінністю є використання Ефіру як монети.

Якщо Bitcoin використовують як транзакційний метод, то Ефір, при використанні його як системи для блокчейн додатків, бере плату за дії в цих додатках, яка називається – ГАЗ. Це є істотною відмінністю від Біткойна.

Для проведення дій в блокчейні Ефіріум з користувачів буде братися певна кількість ГАЗУ, вартість якого підв’язана під монету Ефір і використовується виключно як оплата за дії.

Таким чином, у нас з’являється попит на цей актив. У зв’язку з цим монета має реальний попит з боку користувачів.

У порівнянні з іншими криптовалютами, Ефір вже не вважається прогресивною і передовою технологією, але при цьому залишається системою, що добре себе зарекомендувала і в якій відпрацьовані багато помилок.

Основними мінусами Ефіру є масштабованість монети. Буквально кожен місяць, при проведенні нового великого ICO, система падає.

Система обробляє однозначно більше транзакцій, але все ж ця кількість недостатня. У зв’язку з цим в минулому році почали стартувати багато проектів блокчейну третього покоління. Вони покликані розв’язати проблему швидкості транзакцій, розширити можливості смарт-контрактів і питання обміну.

Основною новацією цих проектів є технології атомарних свопів і можливість взаємодії між двома блокчейнами.

В рамках першої новації атомарні свопи дозволяють учасникам обміняти цифрові валюти без участі бірж або посередників. Це дозволяє зменшити обсяг комісій, сплачених зайвим посередникам, і убезпечити транзакції.

Друга новація дозволяє контактувати двом різним блокчейнам і проводити операції один з одним. Тобто проводити синхронізацію двох різних систем між собою.

Прикладом може служити прихід до лікаря, коли використовуваний вами блокчейн для ідентифікації вас взаємодіє з блокчейн лікарні, в якій зберігаються дані про вас.

Технологію можна вважати проривною, і її розвиток починається вже зараз. Ефіріум явно програє в цьому процесі. Але важливо розуміти, що застосування цих технологій ще дуже далеке від застосування в реальному житті.

Наприклад, сам Ефір за багатьма оцінками реально почне впроваджуватися в світову економіку тільки в цьому році. Швидкість введення технології також під великим питанням.

Іншими словами, технології, які створюються зараз в реальності, випереджають даний час на десятиліття.

На даний момент ще тільки починає формуватися структура для переведення інфраструктури на блокчейн. Цей процес не буде миттєвим навіть в передових світових економіках.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua