Робота понаднормово: як часто українці затримуються на роботі (опитування)


Робота понаднормово: як часто українці затримуються на роботі (опитування)

Згідно з опитуванням Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, 40% респондентів відповіли, що їм доводиться затримуватися кілька разів на тиждень, пише “Сьогодні”.

Водночас 27% працюють понаднормово кілька разів на місяць. Щодня затримуються 14% опитаних. Кілька разів на рік доводиться залишатися на роботі після закінчення робочого дня 6% працівників. І лише 13% респондентів ніколи не затримуються на роботі.

Найочевидніша з об’єктивних причин затримок на роботі – виробнича необхідність. Це може бути важливий проект, роботу над яким необхідно закінчити до певного терміну, або критична ситуація, що загрожує звільненням працівника або ставить під сумнів існування самої компанії або якогось відділу.

При цьому часто співробітник отримує бонус або відсоток тільки після виконання визначеного обсягу робіт.

Ще однією об’єктивною причиною можна вважати економічну кризу, коли багато хто боїться втратити роботу. Затримуючись, співробітник ніби “додає собі ціну”, показуючи відданість компанії.

Варто відзначити і відсутність особистого простору в офісах типу open space. Там пізній вечір або ранок – це час, коли можна працювати, не відволікаючись на дзвінки, розмови і тріск клавіатур колег. До того ж деяких працівників може відволікати сама наявність колег на відстані витягнутої руки, а частина робочого часу може йти на каву і перекуси, тому доводиться надолужувати у неробочий час. Хоча багато чого залежить від уміння концентруватися на завданнях, розподіляти час, вибудовувати робочу комунікацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua