У реформі пенсій для військових виявили серйозний недолік - ЗМІ


У реформі пенсій для військових виявили серйозний недолік - ЗМІ

Департамент фінансів Міністерства оборони України провів дослідження нової системи нарахування пенсій військовослужбовцям і виявив в ній кілька недоліків.

Згідно із запропонованими Міністерством соціальної політики змінами, військові, звільнені у 2015 році, будуть отримувати пенсію на 15% нижчу, ніж звільнені в 2014-му з однаковими посадами, званнями і вислугою років, інформують ЗМІ.

«Наприклад, командир батальйону, підполковник, звільнений в 2015 році, буде отримувати пенсію 3,8 тисячі гривень, а сержант, командир відділення, звільнений в 2003 році з такою ж вислугою – 7,3 тисячі гривень», – пише видання.

Зміни викликані прагненням Мінсоцполітики прив’язати розмір пенсії до співвідношення матеріального забезпечення військовослужбовця та середньої зарплати по країні. У той же час зв’язок між військовими пенсіями і матзабезпеченням військових буде розірвано.

Крім того, раніше затверджені військові пенсії будуть щорічно переглядатися відповідно до зростання середньої зарплати і індексу споживчих цін.

Неможливість спрогнозувати розмір пенсії і спланувати подальше проходження служби; Зміна умов обчислення пенсії, якими керувалися військові під час вступу на службу, що призведе до втрати довіри до влади; Втрата мотивації для вступу на службу або її проходження в зв’язку з погіршенням порядку нарахування пенсій; Істотне зниження зацікавленості в подальшому проходженні служби для військовослужбовців 25-40 річного віку, оскільки відносно висока майбутня пенсія стане малоймовірною.

Таким чином, в Департаменті фінансів Міноборони уклали, що подібні нововведення є неприйнятними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування