Максимальні ставки за депозитами. Лідери змінюються


Максимальні ставки за депозитами. Лідери змінюються

Банки ще не встигли відреагувати на підвищення облікової ставки НБУ. Останні два тижні вони продовжили знижувати максимальну вартість своїх депозитів. Деякі навіть вирішили перестрахуватися та знизили ставки «з запасом».

У другій половині січня фінустанови продовжили займатися своєю улюбленою справою – знижувати прибутковість вкладів фізосіб. Тенденція торкнулася і гривневих, і валютних депозитів.

Банк Форвард довгий час очолював наш ренкінг найщедріших банків, пропонуючи найвищу максимальну ставку за річними гривневими вкладами. Відрив був значним: Форвард в середньому платив на 1% більше, ніж його конкуренти. З моменту публікації останнього огляду «Мінфіну», Банк Форвард знизив максимальну ставку за 12-місячними вкладами на 2% та поступився лідерством Таскомбанку. Тепер Форвард – третій в десятці найбільш щедрих.


Мегабанк в минулому огляді займав 3-є місце в десятці найбільш щедрих банків. Але недавно він знизив максимальну ставку на 0,5% та опустився на 5-е місце.

А-Банк був в цьому списку четвертим. Однак в січні він зменшив максимальну прибутковість за річними вкладами в гривні на 1,75% та зовсім вибув з десятки найприбутковіших.

У другій половині січня ставки по гривневих депозитах знизив і Ідея Банк. Зниження торкнулося тільки вкладів на 6 і 3 місяці.

Долар

До недавніх пір Банк Форвард також був лідером й за прибутковістю річних доларових вкладів. Але після того, як він знизив за ними ставку на 1,25%, банк вибув з десятки найприбутковіших.

Мегабанк, який займав у минулому огляді 4-е місце в десятці, також зменшив щедрість. Він знизив максимальну ставку за річними вкладами в доларах на 0,5% і опустився на 7-е місце.

А-Банк також підкоригував прибутковість доларових вкладів. Найбільше він урізав максимальну ставку за 6-місячними депозитами – на 0,3%.

Євро

Сбербанк продовжує пропонувати найвищі ставки за річними вкладами у євровалюті.

Мегабанк в минулому огляді був другою фінустановою за цим показником. Тепер він зменшив максимальну ставку на піввідсотка та опустився на 3-є місце.

Банк Марфін в минулому огляді займав 4-е місце за показником прибутковості річних вкладів у євровалюті. У другій половині січня він зменшив максимальну ставку за ними на 0,4% і опустився на 6-е місце.

Методика

Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями — термін та валюта. Дивились тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади — пенсійні, студентські, дитячі й т.д.

Для порівняння, не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору й т.д.

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони показані в огляді.

Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один — дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох — вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один — дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видам вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка — 18% — виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.

Олекса Рябуха

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. З її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua