Вадим Іосуб: Монетизація субсидій 2018. Кому? Коли? Скільки?


Вадим Іосуб: Монетизація субсидій 2018. Кому? Коли? Скільки?

Восени минулого року одержувачам житлово-комунальних субсидій, які економили енергоресурси, вперше виплатили за цю економію «живі» гроші.

За даними Кабміну, з 7,4 млн сімей, які отримували субсидії в минулому році, близько 1,5 млн перерахували на їхні банківські картки гроші за зекономлений газ і електроенергію.

Виплати становили понад 700 грн. на одну сім’ю.

Однак після того, як в листопаді минулого року був ухвалений новий закон про житлово-комунальні послуги, з’явилися чутки про те, що тепер виплати грошей населенню припиняться.

Новий закон нібито передбачає з 2018 року монетизацію субсидій компаніям – постачальникам житлово-комунальних послуг, а про кінцевих споживачів мова не йде.

Насправді, виплати населенню зекономлених коштів за житлово-комунальні послуги будуть продовжуватися. У постанові Кабміну це прописано як постійний процес.

За підсумками нинішнього опалювального періоду буде проведена процедура перерахунку призначених субсидій з урахуванням того, хто і що заощадив. І громадянам, які мають економію – до еквівалента вартості 100 кубів газу і 150 кВт електроенергії – компенсація буде виплачена «живими» грошима.

На сьогоднішній день фінансування субсидій йде за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. А виплачують гроші органи, які призначають субсидію, тобто управління соціального захисту населення.

За словами генерального директора Департаменту сім’ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка, «зимова» субсидія призначається до 30 квітня включно.

У травні підприємства – надавачі послуг повинні протягом місяця провести розрахунки і визначити, хто скільки заощадив.

Влітку цю інформацію вони передають в управління соцзахисту, які будуть проводити виплати у вересні-жовтні.

Громадяни, які подавали заяви в минулому році і надавали свої банківські реквізити, не повинні подавати документи наново. Вони зможуть отримати виплати автоматично.

А ті, хто раніше не отримував субсидії або ще не писав заяву, не надавав банківські реквізити, повинні звернутися в управління соцзахисту і написати заяву. Це потрібно зробити до 1 вересня, тоді у вересні-жовтні вони зможуть отримати виплати.

Зазначу, що, крім житлово-комунальних субсидій, достатньо вже монетизовані й інші пільги.

Так, пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу були монетизовані ще 7 років тому.

Крім того, з минулого року монетизовано виплати на житло учасникам АТО.

Найближчим часом планується монетизувати пільги на проїзд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Архiви:2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua