Тіллерсон: Північний потік-2 підриває енергетичну безпеку Європи


Тіллерсон: Північний потік-2 підриває енергетичну безпеку Європи

Державний секретар США Рекс Тіллерсон вважає, що російський проект “Північний потік-2” підриває енергетичну безпеку Європи.

Про це він заявив у Варшаві, повідомляє Onet.pl.

“Польща та США разом виступають проти “Північного потоку-2”, який підриває загальну безпеку та енергетичну стабільність Європи, надаючи Росії ще один інструмент для політизації енергетичного сектора”, – заявив Державний секретар США.

Тіллерсон наголосив, що несприйняття проекту “Північний потік-2” витікає зі спільного стратегічного інтересу.

“Ми твердо переконані в тому, що Польща, яка має в своєму розпорядженні ресурси разом з усією Європою для диверсифікації своїх енергетичних ресурсів, дуже важлива для довгострокової безпеки Європи. Саме тому ми підтримуємо ініціативи зі створення інтерконекторів для досягнення цієї мети”, – підкреслив він.

Довідка Finance.ua:

  • Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.
  • Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує “Північний потік-2” з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни. В грудні влада німецької федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія схвалила будівництво газопроводу “Північний потік-2”.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування