Штучне м'ясо з'явиться на полицях магазинів до 2021 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Штучне м'ясо з'явиться на полицях магазинів до 2021 року

Технології&Авто
2207
Лідером на цьому напрямку стане стартап Memphis Meat, що свого часу почав з того, що виростив фрикадельки в лабораторії. Такий прогноз дає аналітичне агентство GlobalData. Основними передумовами успіху в агентстві вважають величезні інвесторські гроші, які вкладено в стартап, і сприятливе середовище для поширення його продуктів, пише Inverse.
Розробка штучного м’яса принесла значні інвестиції кільком стартапам з Кремнієвої долини. Найвідомішими з них є Impossible Foods, Memphis Meat, Beyond Meat і Hampton Creek. В ці компанії повірили найбагатші люди планети. Білл Гейтс інвестував відразу в кілька з них. Поки що жоден з них не представив м’ясо, яке не можна було б відрізнити від справжнього, але спостерігачі все ж таки відзначають прогрес: таке м’ясо дешевшає, а смак все менше видає підробку.
Варто визнати, що зараз різноманітні «зелені» і харчові проекти та ініціативи перебувають на піку своєї популярності. Населення Землі зростає, йому треба щось їсти. При цьому сліпе збільшення поголів’я худоби — не вихід. У 2011 році Продовольча і сільськогосподарська організація ООН заявляла, що на скотарство припадає 39% від тих забруднень, що виробляє сільське господарство. Тому ідея робити «чисте» м’ясо і здається привабливою: вона вирішує проблеми з продовольством і, начебто, не погіршує екологічну ситуацію. Деякі фахівці при цьому говорять, що штучне м’ясо ефективніше за справжнє, більш поживне і менш шкідливе.
Але все це були лише розмови і реклама, поки воно не пішло в маси. А світ вже зараз близький до цього. У всякому разі його західна частина. Так, штучним м’ясом вже зацікавилися продовольчі корпорації. Cargill, Nestle і Tyson роблять ставку на нього. Вони поділяють думку про те, що в найближчі 25 років близько 20% світового ринку м’яса буде складати новий продукт.
За словами виробників, штучне м’ясо, синтезоване в лабораторних умовах, обіцяє стати затребуваним продуктом за рахунок низки переваг: воно має смак не гірший за натуральне, при цьому не накачане антибіотиками, не було вирощено поруч із загазованою трасою, не передбачає вбивства живих істот і, до того ж, буде коштувати дешевше.
За матеріалами:
hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас