У Держслужбі визначилися з мінімальним окладом чиновника до 2019 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Держслужбі визначилися з мінімальним окладом чиновника до 2019 року

Казна та Політика
1091
Мінімальний оклад державного службовця в Україні до 2019 року повинен становити не менше двох прожиткових мінімумів, заявив на прес-конференції голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.
“Врешті-решт ми повинні вийти на те, що мінімальний розмір посадового окладу державного службовця повинен становити не менше двох прожиткових мінімумів. Це наша мета, яку ми плануємо досягти до 2019 року”, – сказав він.
За словами Ващенка, в Україні тривалий час була спотворена структура оплати праці державних службовців, оскільки базові виплати, які працівник отримував на руки, становили лише 30% окладу, а решта – премії і бонуси, що робило працівника залежним від керівника.
Він зазначив, що така ситуація виникла в умовах, коли 40% держслужбовців з 295 тисяч, які були в Україні на 2015 рік, отримували посадовий оклад менший, ніж мінімальна зарплата.
“Ми поставили собі за мету, що основні виплати держслужбовцям повинні становити не менше 70%, як прописано в новому законі, а решта – це різноманітні доплати і премії … Ми вирішили перевернути пропорцію і збільшити роль базового окладу в структурі заробітної плати. А також завданням є збільшення розміру цього окладу”, – зазначив глава Нацагентства з питань держслужби, додавши, що в багатьох країнах премії для держслужбовця складають не більше 10-15%, а все інше – це виплати, які службовець гарантовано отримає.
“Якщо повернутися до початку реформи держслужби ще в 2014 році, тоді держслужбовці говорили: “У нас дуже низькі зарплати, підніміть нам зарплати і ми почнемо ефективно працювати”.
Зараз зарплати поступово зростають, але робота державної служби залишається неефективною.
Я орієнтуюся на рейтинги Давоського економічного форуму, згідно з якими Україна за ефективністю державних інститутів займає 135 або 140 місце, це дуже низьке місце”, – додав присутній на прес-конференції менеджер групи “Реформа публічної адміністрації” Реанімаційного пакету реформ (РПР) Сергій Сорока.
За його словами, високі зарплати держслужбовцям треба платити не за посаду або компетенцію, а за певні результати.

Довідка Finance.ua:

  • 25 січня Кабінет міністрів України встановив структуру оплати праці державних службовців в співвідношенні 70% окладу і 30% надбавок.
  • Прожитковий мінімум в Україні на одну людину з 1 грудня 2017 року встановлено в розмірі 1700 гривень.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас