Максим Пархоменко: корупція в Україні. Наскільки вона перебільшена?


Максим Пархоменко: корупція в Україні. Наскільки вона перебільшена?

В недавньому інтерв’ю, яке прем’єр Гройсман дав грузинському відділенню журналу «Forbes», він справді заявив: «Багато наших ворогів зацікавлені в дестабілізації України, і вони завжди висувають проблему корупції в нашій країні. Вони постійно повторюють, що корупція дуже поширена. І я вважаю, що це перебільшено». Ця заява швидше політична, покликана захистити той курс, яким іде влада країни останнім часом.

Та спробуймо простежити за розвитком подій навколо заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні.

Так, у середині минулого року Євросоюз запустив в Україні програму боротьби з корупцією. Офіційний запуск програми був призначений на 1 червня, під час візиту до Києва комісара ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнеса Хана.

З його слів, саме корупція зараз залишається головною перешкодою для впровадження “амбітного плану українських реформ”, втім, до подібних формулювань вдається не тільки він, і в цьому світлі дещо неоднозначно виглядають слова прем’єра в частині, де він говорить про ворогів.

Повертаючись до європейської ініціативи, зазначимо, що єврокомісар Йоханнес Хан підкреслив, що на програму виділяється майже 16 млн євро.

“Це найбільша програма підтримки Євросоюзу в сфері боротьби з корупцією на даний момент”, – сказав він.

Так, програма передбачає навчання службовців Національного антикорупційного бюро України, Спеціальної антикорупційної прокуратури і Національного агентства з питань запобігання корупції, а також надання їм сучасних інформаційних технологій.

Як ми пам’ятаємо, згодом конфлікт між НАБУ і президентом Порошенком розпочав шквал негативних коментарів з боку європейських партнерів.

Так, напередодні завершення року був опублікований звіт Єврокомісії, в якому було зазначено, що Україна домоглася прогресу у здійсненні антикорупційної реформи, але її стійкість “залишається проблемою”.

Крім того, Єврокомісія стурбована відсутністю судових рішень у справах, якими займаються НАБУ і САП, і акцентує увагу на тому, що створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії буде сприяти вирішенню цієї проблеми.

Наявність критики відзначали не тільки з боку Єврокомісії. Так, голова британського МЗС Боріс Джонсон заявляв: «Однак попереду багато роботи: ми стурбовані рівнем корупції і деякими аспектами управління в Україні. Ми працюємо з українським урядом, даючи поради і підтримку».

Враховуючи реальну наявність критики і непоступливість українського керівництва в ряді питань, можна зробити висновок, що провладна команда вбачає в цьому небезпеку зниження концентрації влади під президентським керівництвом.

Це і штовхає того ж прем’єра на такі різкі заяви. Проте довго так тривати не може, і сторони повинні прийти до компромісу.

У випадку, якщо цього не відбудеться, Україна може просто позбутися підтримки з боку міжнародних кредиторів.

Так, транші від МВФ цілком можуть і не бути схвалені, а вони дуже потрібні, враховуючи ту обставину, що наступні два роки виплати України за зовнішнім боргом будуть рекордними.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua