Податківці пояснили, чому банківські термінали не приживуться в МАФах


Податківці пояснили, чому банківські термінали не приживуться в МАФах

З 1 липня 2018 року Кабмін хоче зобов’язати встановити у себе платіжні термінали всі підприємства на загальній системі оподаткування, а також аграрні компанії. А з 1 січня 2020 року термінали повинні з’явитися навіть у кіосках.

Як підрахували в Мінекономіки, нові правила торкнуться 183 тис. малих підприємців.

Як зазначає податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська, зараз платіжні термінали зобов’язані мати всі юрособи, які торгують у великих містах. За відмову в можливості розплатитися карткою або відсутність терміналу – штраф 8,5 тис. грн. «Для фізосіб-підприємців такої відповідальності немає. Ось і хочуть в рамках виконання європейських директив скоротити обіг готівки», – говорить Томашевська.

За її словами, іноді вдається уникнути штрафу, надавши контролерам довідку з банку, що в даний момент відсутні вільні пристрої і немає технічної можливості підключитися.

Тому, на думку експертів, компанії будуть формально виконувати правила і ставити термінал, але, посилаючись на відсутність зв’язку з банком, наприклад, відмовляти в обслуговуванні карток. Тому навряд чи це викличе підвищення цін на послуги, що надаються, або товари, що продаються. І чим далі від столиці, тим порушників буде більше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua