Створено систему машинного зору на основі технології 1960-х років (відео) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Створено систему машинного зору на основі технології 1960-х років (відео)

Технології&Авто
688
Ізраїльський стартап Vayyar створив датчик для безпілотних автомобілів, здатний «бачити» без камер. Датчик використовує військову радіочастотну технологію 1960-х років і коштує в декілька разів дешевше за всі існуючі пристрої машинного зору, пише Vice Motherboard.
Новий автомобільний датчик Vayyar дасть робомобілям щось подібне до рентгенівського променя, що дозволяє отримувати тривимірні зображення на дорозі і навіть всередині інших автомобілів на відстані до 10 метрів.
В датчику використовується ультраширокосмугова радіочастотна технологія (UWB), яка існує з 1960-х років. Спочатку вона застосовувалася у військових радіолокаційних системах. Засновник компанії Равів Меламед розповів, що вперше дізнався про неї під час служби в ізраїльській армії.
Датчик Vayyar зчитує інформацію за допомогою 24 приймачів, тоді як більшість інших чіпів мають максимум три. Така кількість приймачів, як, за словами Меламеда, планується збільшити ще в три рази, вже сьогодні дає зображення високої роздільної здатності, що раніше вважалося неможливим.
Таким чином, датчик здатний «бачити» крізь машини, предмети і людей, але, на відміну від рентгенівського променя, безпечний для людини.
За словами Меламеда, датчик Vayyar, який коштує «кілька доларів», може замінити деякі функції дорогого лідара, який сьогодні є однією з найдорожчих частин в безпілотних автомобілях (його вартість доходить до $70 тис.). У деяких аспектах Vayyar навіть перевершує лідар. По-перше, радар може краще «бачити» в несприятливих погодних умовах. По-друге, за рахунок здатності «зазирнути» всередину іншого автомобіля датчик може визначити положення людей і розгорнути правильні подушки безпеки при неминучості зіткнення.
За матеріалами:
hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас