Citibank: Біткойн - бульбашка. Коли вона лопне, Україна сильно постраждає


Citibank: Біткойн - бульбашка. Коли вона лопне, Україна сильно постраждає

Дослідники з міжнародного банку Citibank опублікували звіт, в якому висловили свої побоювання щодо впливу біткойна на світову економіку. На їхню думку, це «бульбашка», яка може в будь-який момент лопнути і завдати істотної шкоди світовій економіці. Особливо при цьому постраждають країни, що розвиваються, і Україна – в п’ятірці найбільш вразливих.

Серед проблем біткойна, що вселяють найбільше побоювань, аналітики називають: волатильність, яка заважає біткойну стати засобом накопичення або здійснення транзакцій; занадто велике споживання енергії для видобутку; проблеми з кібербезпекою і можливості злому блокчейна квантовими комп’ютерами; виведення економіки в тінь; «слабкий дизайн», який перетворює біткойн на «бульбашку».

Укладачі дослідження припускають, що незабаром інші криптовалюти візьмуть гору над біткойном на криптовалютному ринку і стануть більш надійною альтернативою.

Фахівці не беруться прогнозувати, коли лопне біткойн-бульбашка. Однак вони вважають, що посприяти цьому можуть уряди країн. «Ми бачимо деякі класичні ознаки бульбашки, яка досить просунута. Одним з потенційних тригерів можуть стати урядові заборони біткойна з причин, описаних вище.

Якщо бульбашка лопне, цінність біткойна обвалиться до нуля, тим самим знищивши криптобагатства, накопичені в конкретній країні. Якщо оцінити частку біткойн-ринку в відсотках до ВВП і припустити, що ціна даної криптовалюти миттєво обнулиться, можна оцінити шкоду для конкретної країни. Найбільше постраждає Росія, біткойн-частка якої становить 5% до ВВП. На другому місці Нова Зеландія, на третьому Нігерія, а Україна – на 4-му з 2,5% до ВВП. Для порівняння, в США цей показник становить 0,17%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua