Через два роки відновлювана енергія стане дешевшою від традиційної


Через два роки відновлювана енергія стане дешевшою від традиційної

Глава Міжнародного агентства відновлюваних джерел енергії на саміті в Абу-Дабі оприлюднив доповідь, згідно з якою вже через два роки всі види відновлюваної енергії будуть дешевші від електрики, яку отримують шляхом спалювання викопного палива. Це вирішить проблему залучення інвестицій в сферу «чистої» енергетики і дасть стимул для масштабного використання «зелених» технологій, пише Quartz.

У більшості країн електроенергія, що генерується за рахунок відновлюваних джерел, вже конкурує з отримуваною шляхом спалювання викопного палива за вартістю. Звіт Міжнародного агентства відновлюваних джерел енергії (IRENA) прогнозує, що до 2020 року всі види альтернативної енергетики стануть дешевші за традиційні.

Сьогодні вартість енергії з викопного палива складає від $0,05 до $0,17 за кВт•год. Згідно з оцінкою агентства, в середньому вартість кВт•год з відновлюваних джерел енергії склала в 2017 році від $0,05 для гідроенергетики до $0,10 для сонячних панелей. Вартість енергії вітру на суші дорівнювала $0,06 за кВт•год, геотермальної енергії – $0,07. Офшорна вітрова та сонячна енергія поки ще коштують дорожче від викопного палива. Але за прогнозом агентства, до 2020 року їх вартість опуститься до $0,10 і $0,06, відповідно.

«Уже через два роки перехід до відновлюваних джерел енергії стане рішенням, не просто орієнтованим на охорону навколишнього середовища, – говорить глава агентства Аднан Амін. – Воно стане виключно економічним».

Якщо прогноз справдиться, галузь альтернативної енергетики подолає свої нинішні проблеми за рахунок масового залучення інвестицій, і можливість переходу людства на нові джерела енергії стане цілком реальною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua