Коли українцям можна не платити податок на нерухомість: у ДФС пояснили


Коли українцям можна не платити податок на нерухомість: у ДФС пояснили

Головдержревізор-інспектор відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Петро Ковалевський заявив, що об’єктом оподаткування податком на нерухомість є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, згідно з пп. 266.2.1, п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу.

Він зазначив, що базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частин, згідно з пп.266.3.1, п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу.

Також база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом контролю на підставі даних державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів документів платника податків, у тому числі документів на право власності, згідно з пп.266.3.2, п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу, пише Etcetera.

Як пояснив Петро Ковалевський, у вищенаведеній статті Податкового кодексу не визначено, що об’єкти незавершеного будівництва належать до об’єктів оподаткування податком на нерухомість. Тобто, недобудований будинок не оподатковується як об’єкт незавершеного будівництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
В Контексті Finance.ua
Опитування